Strona główna
Dyrekcja ZODR
Aktualności
Szkolenia
Technologia
Wydawnictwo
Ekonomika
Agroturystyka
Rozwój obszarów wiejskich
Targi rolne
Pokoje hotelowe
Ekologia
Zamówienia publiczne
Obserwacje meteo
Kontakt z nami


Targi rolne      
 
AGRO POMERANIA za nami

       Główne atrakcje tegorocznych targów AGRO POMERANIA 2015, które zawsze przyciągają rzeszę fanów, to w szczególności XIII Wystawa Bydła Mlecznego, III Regionalna Wystawa Bydła Mięsnego, Wystawa Ptaków Hodowlanych i Ozdobnych oraz Królików, X Międzynarodowa Wystawa Rękodzielnictwa, Wystawa Twórców Ludowych, IV Przegląd Kapel Ludowych, XII Zachodniopomorska Wystawa Koni Hodowlanych, polowe pokazy pracy sprzętu rolniczego.
      Nowością tegorocznych targów rolnych była promocja zagród edukacyjnych województwa zachodniopomorskiego. Każdego dnia targowego prezentowała się jedna z zagród edukacyjnych. W tym roku udział w targach wzięli: Gospodarstwo edukacyjne "W labiryntach" z Paprot gm. Malechowo, Zagroda Jeździecka "Czarcia Podkowa" z Sarbinowa gm. Dębno oraz "Dworek Tradycja" z Bełcznej gm. Łobez.
      Dodatkowo po raz pierwszy podczas targów AGRO POMERANIA w nietypowy sposób upowszechnialiśmy zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, przygotowano symulator wypadku drogowego - dachowania. Każdy kto chciał poczuć na własnej skórze, co się dzieje z człowiekiem w dachującym samochodzie, w niedzielę targową przetestował symulator dachowania.
      ZODR w Barzkowicach dba również o promowanie naturalnej żywności i zdrowego stylu życia, w związku z tym podczas targów można było skorzystać z porad dietetyka i bezpośredniego kontaktu z fachową placówką medyczną zajmującą się zaburzeniami odżywiania, szczególnie w zakresie redukcji otyłości i jej zapobieganiu.
      Atrakcją dla odwiedzających była zabawa polegająca na wydojeniu sztucznej krowy. Fantom krowy, wypożyczony dzięki uprzejmości Pani Wójt Gminy Warnice, znajdował się przy stodole, udział w zabawie brały zarówno dzieci, jak i dorośli. Zmagania w tej konkurencji dawały wiele uśmiechu i radości, a dla zwycięzców ufundowane były drobne nagrody.
      W trakcie targów odbyła się wycena bydła mlecznego. Przyznano nagrodę Super Championa XIII Regionalnej Wystawy Bydła Mlecznego w kategorii "Jałówek" dla ASTRA (jał 13-15 miesięcy) należąca do OHZ Lubiana oraz nagrodę Super Championa XIII Regionalnej Wystawy Bydła Mlecznego w kategorii "Krów" dla SAMBARS (krów III laktacji) należąca do OHZ Lubiana.
      Niedziela, 13 września była zachwycającym podsumowaniem targów AGRO POMERANIA nie tylko ze względu na rozstrzygające się edycje konkursów m.in. "Agroliga 2015", Agro-Eko-Turystyczny "ZIELONE LATO" "Najładniejszy wieniec dożynkowy", "Przegląd kapel ludowych", "Sołtys Roku 2015", "Konkurs Młodego Hodowcy", ale także z uwagi na odbywające się XXI Zawody Jeździeckie w Skokach oraz wspaniały ceremoniał dożynkowy wraz z prezentacją wieńców dożynkowych. Ponadto 5 osób z województwa zachodniopomorskiego zostało uhonorowanych odznaczeniem "Zasłużony dla rolnictwa", które w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego wręczył Z ca Prezesa ARiMR w Warszawie Cezary Szeliga.
      Podsumowując tegoroczne targi AGRO POMERANIA 2015 szacujemy, że w ciągu trzech dni odwiedziło nas około 130 tys. osób, a liczba podmiotów biorących udział w targach sięgnęła 993 jednostki, w tym 73 wystawców z branży maszyn i sprzętu rolniczego, 50 firm ogrodniczych i szkółkarskich, 87 uczestników Międzynarodowej Wystawy Rękodzielnictwa oraz Wystawy malarskiej, 140 podmiotów biorących udział w Zawodach Jeździeckich w Skokach.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych targów za tak liczny udział, AGRO POMERANIA przyczynia się do upowszechniania informacji oraz wymiany doświadczeń o najnowszych trendach i nowinkach dotyczących technologii rolniczych wśród uczestników i odwiedzających nasze targi.


NAGRODY
o1
o1edu

   
TARGI ROLNE AGRO-POMERANIA 2015 w obiektywie

AGRO-POMERANIA 2015 - Patronaty

Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

IV Przeglad Kapel Ludowych

AGRO-POMERANIA 2014 w obiektywie


WYKAZ GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNYCH POWIATU STARGARDZKIEGO oraz hoteli 
O ZODR | Aktualnosci | Szkolenia | Technologia | Wydawnictwo | Ekonomika | Agroturystyka | Rozwój obszarów wiejskich | Targi rolne | Pokoje hotelowe | Ekologia | Zamówienia publiczne | Obserwacje meteo | Kontakt | Dokumenty wewn.
Copyright © 2007 - ZODR - Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Sala.com.pl